Otel - Pansiyon

Körfez Termal Otel Tatili

Bu sene yaptığımız Akdeniz turumuzu otel tatili dinlencesiyle kapatalım dedik. Genel olarak otelleri gecelemek niyetiyle kullandığımızdan bu anlamda ilk deneyimimiz sayılabilir. İnternetten epey bir araştırdık. Temiz, piyasaya göre fiyat bakımından uygun ve muhafazakar ailelerin tercih ettiği bir yer gibi göründüğü için rezervasyon yaptırdık.

Otelle alakalı çok fazla somut yorum ve fotoğraf olmaması dolayısıyla tereddüte düştük fakat gittikten sonra çok memnun kaldık. Zamanlama olarak çok iyi bir tarihi tercih etmiştik. Sakindi. Orada tanıştığımız bir aile, yaz ve sömestr tatilinde çok kalabalık olduğunu söyledi.

Odalar içerisinde farklı seçenekler var fakat bize yeterli olduğu için standart odayı seçtik. Devremülk olarak inşa edilmiş bu termal otelin odalarının sahipleri var. Ortak kullanım alanlarına ve mallarına zarar gelmemesi için bir takım cezai yaptırımlar mevcut. Kırılan çay bardağına 5 lira ödemek istemiyorsanız yanınızda çocukların genel olarak kullandığı plastik birkaç bardak götürmede sakınca yok bence. 🙂

Biz, deniz manzaralı; standart odada-yarım pansiyon olarak rezervasyon yaptırdık. 2 yetişkin + 2 küçük çocukla (kahvaltı/akşam yemeği dahil) 1 gece için 260 tl ödemek suretiyle 4 gece kaldık.

Birkaç arkadaşla veyahut kalabalık aile olarak gelmek çok daha eğlenceli olacaktır. Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı termal/normal havuzları mevcut. Bir de çatı katında üstü açık termal havuz var.

Çocuklar için oyun alanı var. Sakin bir zamanda gittiğimiz için ücret alınmadı. İlgilenen birileri yoktu fakat sanırım yazın çocuğu oraya bırakıp havuza gidebiliyorsunuz. Bu şekilde emanet edince saatlik ücret veriyorsunuz.

Çok geniş bir mescidi var. Kalabalık grup toplantılarınız için kamp yapmayı düşünüyorsanız uygun bir ortam. Tabi bizim gittiğimiz tarih gibi sakin bir zaman dilimine denk getirirseniz. 😉

Ayrıca otel içerisinde namaz vakitlerinde ezan sesi veriliyor.

Yemekleri genel olarak güzeldi. Lokanta bölümünde çalışan hanımlar çok ilgiliydiler ve bizim gibi çocuklu olanlara çok yardımcı oldular.

Çocuklar için pratik çorbalık malzeme aldığımız için öğlen yemekleri sıkıntı olmadı, çorba içtiler. Odalar devremülk mantığıyla yapıldığı için içerisinde bütün mutfak eşyaları, çamaşır/bulaşık makinesi mevcut. Uzun süre kalacaksanız yanınızda çamaşır/bulaşık için deterjan götürmeniz iyi olur.

Sahile sıfır mesafede. Hava biraz serin olduğu için çok duramasak da kısa yürüyüş yaptık sahil kenarında. Sahil halka açık bir yer olduğu için yazın biraz kalabalık olduğunu söylediler.

Ev eşyalarını biraz titiz kullandıktan sonra çok memnun kalacağınızı düşündüğümüz bir yer. Fiyat politikası ileriye yönelik nasıl olur bilemiyoruz fakat şu an için piyasaya göre gayet makul geldi bize. Ara ara dinlenmek için kaçmalık bir yer olarak işaretledik. Eğer yazımızdan sonra rotayı oraya çevirirseniz, izlenimlerinizi bizimle de paylaşırsanız çok seviniriz!

 

Etiketler

Zeyneb Ubeyde

Bigezi Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu