Otel - PansiyonTürkiyeYalova

Yalova Fıstıklı Tatil Köyünde 3 Gün

NERESİ

Fıstıklı Köyü

KONAKLAMA

İlker Motel

NASIL GİDİLİR

Arabasız olarak: Kadıköy-Yenikapı-Armutlu Deniz otobüsleri ile Armutlu’ya gidebilirsiniz. Kadıköy-Armutlu arası İDO yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. İDO Armutlu seferleri ise Kadıköy başlangıç noktasından Yenikapı uğramalı olarak hafta içi 15:00 ve 15:30 gidiş, Armutlu’dan dönüş 08:30 – 08:55,  hafta sonu ve tatillerde de Kadıköy’den Armutlu 15:00 ve 15:30, Armutlu’dan dönüş;  Cumartesi 08:30-08:55, Pazar ve tatillerde 15:00 ve 15:25 olmak üzere her gün, sefer yapılmaktadır. Yaz sezonunda sefer saatleri değişmektedir.

Armutlu’da indikten sonra taksi ile Fıstıklı köyü İlker Motel’e gidilebilir. Arabayla yaklaşık 15 dakika sürüyor.

Bİ’ GEZİ DETAYLARI

Bir STK’nın gençlik kampı hasebi ile tanışmıştık bu motelle. Uygun ortam olması, gelen kişilerin muhafazakar kesimden olması hasebi ile tekrar ailecek bir tatil yapalım dedik. 4 aile geçen sene 3 günlük bir tatil yaptık. Küçük çocuğu olanlar için en önemli şey yemekli bir yer olması. 3 öğün yemek bu yerin en avantajlı kısmı. Odaları gayet temizdi. Yer biraz eski ama bizim için sorun teşkil etmiyor. Eğer lüks takıntınız yoksa bu yer sizi tatmin eder. Odalarda bir ebeveyn yatağı ve bir çocuk yatağı var. Çocuk sayınıza göre daha büyük bir oda da talep edebilirsiniz.

 

Pansiyonlar denize ve yemekhaneye yakın. Yemekhanenin (üstü kapalı) çevresi açık olması ve deniz manzaralı olması çok güzel. Yemekleri de lezzetli. Bu fiyata göre gayet makul.
Çocuklar için park ve kum parkı mevcut. Çocuklar burda deniz dışında sürekli kumla oynadılar. Bizim için rahat oldu.
Motelde bir havuz var. Etrafı kapalı, üstü açık. Kadınlar için mahremiyet açısından sorun teşkil etmiyor. Fakat sabah 9’dan akşam 6’ya kadar kadınların, 6’dan sonrası erkeklerin şeklinde düzenleme yapmışlar. Bu da erkekler açısından pek hijyen olmuyor. Havuz her sabah temizleniyor.
Deniz temizlenmesine rağmen kirli. Haşema ile girilebilir. Çok kalabalık olmuyor. Bazı vakitler kimse olmuyor. Yakınlarda kadın plajı var, dileyen oraya da gidebiliyor.
Motelde küçük bir büfe var ama daha çok bisküvi, çikolata tarzında küçük şeyler. Yakın yerlerde market var fakat arabayla gitmeniz gerekiyor.

Uygun bütçeyle deniz kenarında tatil yapmak istiyorsanız bu yer tam size göre.

NE VAR

  • 3 Öğün yemek
  • 24 saat sıcak su
  • Bayanlara özel havuz
  • Ücretsiz internet
  • Denize Sıfır Restaorant ve Büfe

NE YOK

  • Bayan-erkek ayrı havuz
  • Market

ÖNEMLİ

Yemeklerde verilen sular çeşmeden doldurulduğu için tadı biraz değişik. Çeşme suyundan dolayı çoluk çocuk ishal olmuştu. Salgın olma riski yüksek. Bu yüzden giderken yanınızda içmek için litrelik sular götürmenizi tavsiye ederiz.

YALOVA FISTIKLI KÖYÜ NEREDE

Yalova/Armutlu

Etiketler

Sevra Ali

Bigezi Yazarı

Bunlara da Göz Atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu